بستن
چشم اندازی درخشان در مسیر تعالی شرکت بازرگانی بین الملل به پخش
امروزه جهانی شدن فرصت ها، چالش های جدیدی را برای کشورهای مختلف از طریق آزادسازی اقتصادی، سرمایه گذاری خارجی، تبادل اطلاعات و تغییرات تکنولوژیکی ایجاد کرده است. در شرایط حاضر و تحریم های بی سابقه ای که بر اقتصاد کشور سایه انداخته است نیاز به مبادلات مالی چه به صورت جذب سرمایه گذاری خارجی و چه به صورت صادرات، بیش از پیش احساس می شود.

در این راستا شرکت بازرگانی بین الملل به پخش با سابقه 20 سال از بدو تأسیس و دارا بودن فعالیت های بازرگانی و واردات برخی کالاهای مورد نیاز با چشم انداز رسیدن به جایگاه تنها شرکت مورد اعتماد در هلدینگ توسعه صنایع بهشهر و نیز هلدینگ به پخش در راستای تامین و تدارک کالا و محصولات و مواد اولیه صنایع وکارخانجات و نمابنده انحصاری صادرات محصولات وکالاهای تولیدی، قصد دارد پنجره های نو و اثرگذاری در فعالیت های اقتصاد گروه توسعه صنایع بهشهر و شرکت به پخش ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی به پخش؛ محمد نظری، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی بین الملل به پخش در گفتگویی با اشاره به اینکه این شرکت سال 95 بنا به تصمیمات مدیریت های وقت دچار توقف فعالیت گردید و عملاً فریز شده بود، بیان کرد: پس از تغییر مدیریت و توصیه مدیران ارشد شرکت توسعه صنایع بهشهر و پیگیری های مهندس محسنی مجد، مدیرعامل شرکت به پخش مجدداً تصمیم به راه اندازی شرکت با هدف توسعه صادرات محصولات و واردات کالاهای مورد نیاز سبد فروش شرکت به پخش اتخاذ شد و از آذر ماه 1397 اقدامات لازم جهت احیاء دوباره شرکت شروع گردید.

وی افزود: پیگیری تمدید کارت بازرگانی شرکت، ایجاد زیرساخت های قانونی مورد نیاز فعالیت های بازرگانی و اخذ مجوزهای لازم در سه ماهه اول شروع فعالیت از اهم اقدامات انجام شده بوده است.

نظری با اشاره به این مطلب که این شرکت با تأمین برخی مواد غذایی همانند برنج و حبوبات، وارد دوره ای جدید در توسعه  سبد کالایی شرکت به پخش شد، افزود: حدود 20 قلم کالای متفاوت را نیز معرفی کردیم که به دلایل مسائل بازاریابی و یا عدم سودآوری لازم برای شرکت به پخش مقبول نگردید. و ازآنجایی که مدیریت ارشد شرکت به دنبال تعالی هرچه بهتر هلدینگ به پخش می باشد، ما در بازرگانی بین الملل تحقیقات و بررسی های بیشتری را در این زمینه اتخاذ کردیم و گزارشات لحظه ای تهیه و ارسال می شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی بین الملل شرکت بیان کرد: اخیراً نیز باتری های قلمی و نیم قلمی، اخذ نمایندگی واردات پوشک بچه و بزرگسال، چای هندی از جمله فعالیت های مهم و اصلی این شرکت بوده که با توجه به فرآیند طولانی پیگیری و مراحل اداری آن در دست اقدام است تا وارد سبد محصولات کالایی شود. لذا وصف آن قابل ارائه در این مقال نمی باشد.

وی در ادامه چنین بیان کرد که این شرکت در حوزه صادرات با بیش از 30 تاجر و بنگاه اقتصادی جهت صادرات محصولات به پخش به کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، سوریه، آذربایجان رایزنی و مکاتبه داشته و نتایج مثبتی هم بدست آوردیم و کلیه آنها در حال پیگیری است که در صورت موفقیت، قراردادهای لازم منعقد خواهد شد.